Image

Data publikacji:
03.11.2022 / 11:00

Już dziś wystartował system Wolsztyński Rower Miejski

Dziś, 14 listopada 2022 roku na ulice Wolsztyna wyjechały rowery miejskie dostarczone w ramach projektu „Postaw na rower – inwestycje w infrastrukturę transportu rowerowego na terenie gminy Wolsztyn” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Do dyspozycji mieszkańców i turystów udostępnione zostały 24 rowery, a w tym:

  • 23 standardowe rowery miejskie
  • 1 rower trójkołowy

Rowery dostępne są przy 3 stacjach wyposażonych w stojaki rowerowe i tablice informacyjne. Ich dokładna lokalizacja widoczna jest na mapie w aplikacji Nextbike lub na stronie w zakładce „Mapa Stacji”.

Co zrobić, aby korzystać z systemu Wolsztyński Rower Miejski?

To proste, wystarczy pobrać aplikację Nextbike lub wejść na stronę internetową, a następnie dokonać rejestracji – cały proces trwa kilka chwil. Rejestracja i wypożyczenie roweru są również możliwe poprzez całodobowe Biuro Obsługi Klienta.

Po dokonaniu opłaty inicjalnej w wysokości 10 zł można wypożyczać rowery i cieszyć się jazdą. Pierwsze trzy godziny korzystania z rowerów zgodnie z regulaminem są nieodpłatne. Pełny cennik znajduje się na stronie.

Zachęcamy do korzystania z systemu i życzymy bezpiecznej jazdy!